| Make | Freightliner |
|---|---|
| Model | 122SD, Cascadia 113 Models, Cascadia 125 Models, Coronado - 132, Coronado - All Models |
| Year | 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 |
| OEM Number | 22-62272-000 |
| Cross Reference | 04-0621, 125367, 1512026, 1701129, 22-62272-000, 22-65664-000, 2262272000, 2265664000, 24-33650, 350-1709, 400-1831, 6345, 77R1279, A22-62272-000, A22-66825-000, A22-66840-000, A22-67126-000, A22-72250-000, A22-72460-000, A2266825000, A2266840000, A2267126000, A2272250000, PTAC6345, RD-4-7131-0P |
Condenser Freightliner Cascadia Coranado 2011-2017 (1701129)
$136.00
Condenser
AC Parts Number: 1701129
OEM Number: 22-62272-000
Engine: DD15 / ISX15
In stock
SKU: 1701129
Category: Condensers
| AC Parts Number | 1701129 |
|---|---|
| Air Source | 6345 |
| Application | Freightliner Trucks |
| Cross Reference | 04-0621, 125367, 1512026, 1701129, 22-62272-000, 22-65664-000, 2262272000, 2265664000, 24-33650, 350-1709, 400-1831, 6345, 77R1279, A22-62272-000, A22-66825-000, A22-66840-000, A22-67126-000, A22-72250-000, A22-72460-000, A2266825000, A2266840000, A2267126000, A2272250000, PTAC6345, RD-4-7131-0P |
| Dimensions | 36 × 32 × 5 in |
| Engine | DD15 / ISX15 |
| Fitting Style | Freightliner Pad |
| Height | 5 |
| Inlet | Pad |
| Length | 36 |
| Make | Freightliner |
| Model | 122SD, Cascadia 113 Models, Cascadia 125 Models, Coronado – 132, Coronado – All Models |
| Note | DD15 / ISX15, Fits Sleeper Model – 125" |
| OEM Number | 22-62272-000 |
| Outlet | Pad |
| Part Height | 22 1/8'' |
| Part Length | 34 1/2'' |
| product name | Condenser |
| Refrigerant Type | R12/R134a |
| Thickness | 5/8'' |
| Type (Parts) | Parallel Flow |
| Vehicle Type | Heavy Duty Trucks |
| Weight | 14 lbs |
| Year | 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 |

