| Make | Kenworth, Navistar |
|---|---|
| Model | 9000 Series, T300, T440, T470, T600, T660, T800, W900 |
| Year | 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2014 - Late, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 |
| OEM Number | 3524465-C1, 650625 |
| Cross Reference | 1000593040, 2384, 2601489, 324465C1, 850-7608, BSM650625, MA17200, SR20000037 |
Actuator
$59.90
HTR ACTUATOR/NAVISTAR
AC Parts Number: 2601489
OEM Number: 3524465-C1, 650625
Notes: White label G32063311A
SKU: 2601489
Category: Actuator
| AC Parts Number | 2601489 |
|---|---|
| Additional Description | heater actuator |
| Additional Notes | 4 pin |
| Air Source | 2384 |
| Application | Navistar Trucks |
| Cross Reference | 1000593040, 2384, 2601489, 324465C1, 850-7608, BSM650625, MA17200, SR20000037 |
| Dimensions | 6 × 4 × 4 in |
| Height | 4 |
| Length | 6 |
| Make | Kenworth, Navistar |
| Model | 9000 Series, T300, T440, T470, T600, T660, T800, W900 |
| Note | For Main Unit |
| Notes | White label G32063311A |
| OEM Number | 3524465-C1, 650625 |
| product name | Actuator |
| Type of Operation | Electric Operated |
| Vehicle Type | Heavy Duty Trucks |
| Voltage | |
| Weight | 3 lbs |
| Year | 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2014 – Late, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022 |








Reviews
There are no reviews yet.