| Make | Mack, Navistar, Peterbilt |
|---|---|
| Model | 320 Series, 5000 Series, 9000 Series, Granite - CV models, HX, Vision - CX Models |
| Year | 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 |
| OEM Number | 7787-650694, 2503207-C1 |
| Cross Reference | 1000593044, 2383, 2503207-C1, 2601495, 778-650694, 850-7607, MT18504 |
Actuator
$74.14
HTR ACTUATOR/NAVISTAR-MACK
AC Parts Number: 2601495
OEM Number: 7787-650694, 2503207-C1
SKU: 2601495
Category: Actuator
| AC Parts Number | 2601495 |
|---|---|
| Additional Description | heater actuator Navistar/Mack |
| Additional Notes | |
| Air Source | 2383 |
| Application | Navistar Trucks |
| Cross Reference | 1000593044, 2383, 2503207-C1, 2601495, 778-650694, 850-7607, MT18504 |
| Dimensions | 6 × 4 × 4 in |
| Height | 4 |
| Length | 6 |
| Make | Mack, Navistar, Peterbilt |
| manufacturer # | |
| Model | 320 Series, 5000 Series, 9000 Series, Granite – CV models, HX, Vision – CX Models |
| Note | 4 Pin, White label B3570874A, Qty 2 Req. |
| Notes | |
| OEM Number | 7787-650694, 2503207-C1 |
| product name | Actuator |
| Type of Operation | Electric Operated |
| Vehicle Type | Heavy Duty Trucks |
| Voltage | |
| Weight | 3 lbs |
| Year | 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 |


Reviews
There are no reviews yet.