| Make | Kenworth, Peterbilt |
|---|---|
| Model | 320 Series, T600, T660, T800, T880, W900 |
| Year | 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2014 - Early, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 |
| OEM Number | 651259, 3020965 |
| Cross Reference | 10-1032, 1000593043, 176279, 2117005, 2370, 2601490, 3020965, 651259, 7787-651259, 850-7605, ABPN83328020, BSM328020, MA1430, SR20000071, ZGG717002 |
Actuator
$60.92
ELECTRIC HTR VALVE ACTUATOR
AC Parts Number: 2601490
OEM Number: 651259, 3020965
Notes: Red label A3581404A Long Life
SKU: 2601490
Category: Actuator
| AC Parts Number | 2601490 |
|---|---|
| Additional Description | electric heater valve actuator |
| Additional Notes | 4 pin |
| Air Source | 2370 |
| Application | Kenworth Trucks |
| Cross Reference | 10-1032, 1000593043, 176279, 2117005, 2370, 2601490, 3020965, 651259, 7787-651259, 850-7605, ABPN83328020, BSM328020, MA1430, SR20000071, ZGG717002 |
| Dimensions | 6 × 4 × 4 in |
| Height | 4 |
| Length | 6 |
| Make | Kenworth, Peterbilt |
| Model | 320 Series, T600, T660, T800, T880, W900 |
| Notes | Red label A3581404A Long Life |
| OEM Number | 651259, 3020965 |
| product name | Actuator |
| Type of Operation | Electric Operated |
| Vehicle Type | Heavy Duty Trucks |
| Voltage | |
| Weight | 3 lbs |
| Year | 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2014 – Early, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 |




Reviews
There are no reviews yet.