| Make | Mack, Volvo |
|---|---|
| Model | Anthem - AN Models, Granite - GU models, Pinnacle - CH Models, Pinnacle - CX Models, VHD Series, VN Series |
| Year | 2017, 2017 er 4/1, 2017- After 4/1, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 |
| OEM Number | 22386057 |
| Cross Reference | 1701364, 24-31351, 350-1630, 6427, 9C2Z-19712A, 9C2Z19712A |
Actuator
$207.74
Condenser
AC Parts Number: 1701364
OEM Number: 22386057
SKU: 1701364
Category: Condensers
| AC Parts Number | 1701364 |
|---|---|
| Air Source | 6427 |
| Application | Volvo Trucks |
| Cross Reference | 1701364, 24-31351, 350-1630, 6427, 9C2Z-19712A, 9C2Z19712A |
| Dimensions | 36 × 32 × 5 in |
| Fitting Style | Pad |
| Height | 5 |
| Inlet | Pad |
| Length | 36 |
| Make | Mack, Volvo |
| Model | Anthem – AN Models, Granite – GU models, Pinnacle – CH Models, Pinnacle – CX Models, VHD Series, VN Series |
| Note | Original Equipment Replacement |
| O-Ring #1 | 135 |
| OEM Number | 22386057 |
| Outlet | Pad |
| Part Height | 16-1/4'' |
| Part Length | 31-1/2'' |
| product name | A/C Condenser |
| Refrigerant Type | R134a |
| Thickness | 7/8'' |
| Type (Parts) | Parallel Flow |
| Vehicle Type | Heavy Duty Trucks |
| Weight | 14 lbs |
| Year | 2017, 2017 er 4/1, 2017- After 4/1, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 |


Reviews
There are no reviews yet.